TÜRKİYE GENELİ

Elektrik Faturalarındaki Kaçak Bedeline İade

Tüketicilerin kullandığı elektriğin yüzde 17’si oranında kayıp kaçak bedeli eklenmesiyle halkın açıkça soyulduğunu belirten Burdur Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Kemal Arslan, Yargıtay’ın aldığı kararla Nisan 2011’den bu yana faturalara yansıtılan kayıp kaçak bedellerinin geri alınabileceğini açıkladı.

‘DEVLET YOKSULLARI SERMAYENİN İNSAFINA TERK ETTİ’

Kaynak: 
http://www.odatv.com/n.php?n=faturaya-yansitilan-o-para-geri-alinabilecek-2509141200

Özel Okullarda Okuyacak Öğrencilere Teşvik Açıklandı.

MEB tarafından özel okullarda okuyacak öğrencilere yıllık 2500-3500 TL arasında para ödenecek. Peki bu ücreti almanın şartları nelerdir?Sizin için açıklıyoruz.

Başvuru Süreci Nasıl İşleyecek?

2014-2015 Eğiitim Öğretim Döneminde 5580 nolu yasa kapsamında öğrencilere verilecek olan teşvik süreci şu şekilde işleyecektir. Devamını Okuyun »

Arsa/Bina Hesaplama Terimleri

Bir imarlı arsa almayı düşünüyosunuz ancak bu arsada belediyeden öğrendiğiniz bazı değerler var ve bunların ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz. İşte cevabı.

İmarlı Arsa'da bilmeniz gerekenler

Belediyeden online olarak veya başvuru ile öğreneceğiniz arsa bilgilerinde genellikle TAKS, KAKS, EMSAL, HMAX şeklinde ibareler yer alır. Bu terimlerin ne anlama geldiğiniz size örnekle açıklayacağız.

Aşağıdaki arsa bilgilerine bakalım:

Arsanın Ada/Parsel numarası 2207/9 olarak geçiyor. Sırasıyla; Devamını Okuyun »

Vergi Affı 2014

Vergilere af geliyor. Peki 2014 yılı vergi affı hangi konuları içeriyor. Detayları ilgili haberimizde.

2014 yılı vergi afffı kapsamında Trafik cezasından ödenmeyen vergilere, SGK priminden seçim cezalarına kadar her şeye af geliyor. Bu kapsamda SGK prim sildirme, MTV borç sildirme, trafik ceza sildirme.konularını kapsayan dev af paketi Meclis"te (Bağkur affı, Sgk vergi affı, İşsizlik sigortası primi affı ve Gss affı) Devamını Okuyun »

2014 Vergi Affında Son Gelişmeler

Yeni vergi affı vatandaşa 36 ay içinde 18 taksitle ödeme imkanı tanınacak. Düzenleme ile devlet 120 liraya kadar olan idari para cezalarının tahsilinden de vazgeçiyor. Bu aftan sadece "sigara yasağı"na uymayan tiryakiler yararlanamayacak.

MTV BORÇLARI AF KAPSAMI DIŞINDA

Yargıtay ‘Insan Yaşamının Kutsallığı’ Dedi

Yargıtay 21. Hukuk Dairesi, değeri daha yüksek olan ilaç salınımlı stent takılan hastaya SGK nın raiç değeri daha düşük stendin ödenmesine karar vermesiyle ilişkin davada "insan yaşamının kutsallığının gözetilmesi ve hekimin yaptığı tercihin kabul edilmesi gerektiği" yorumunu yaptı.

Yargıtay, bu gerekçeyle SGK nın pahalı stendin bedelini ödemesine karar verdi.Mersin Tıp Fakültesi Hastanesi nde ameliyat olan hastaya ilaç salınımlı kaliteli bir kalp stendi takıldı. Ancak SGK hastaya stendin bedeli olan 4 bin 629 TL yi ödemedi. Hasta, bunun üzerine dava açtı. Mahkeme ise davanın reddine karar verdi. Devamını Okuyun »

Ne Zaman Emekli Olurum (Erken Emeklilik)

Her çalışan vatandaş gelecekte daha rahat edebilmek, çalışmadan da para kazanıp ailesine ve kendisine bakmaya devam edebilmek için emeklilik başvurularında bulunur. Çalışma hayatı boyunca da kurduğu en güzel hayal ne zaman emekli olurum sorusunun cevabında gizlidir.

Her çalışan vatandaş gelecekte daha rahat edebilmek, çalışmadan da para kazanıp ailesine ve kendisine bakmaya devam edebilmek için emeklilik başvurularında bulunur. Çalışma hayatı boyunca da kurduğu en güzel hayal ne zaman emekli olurum sorusunun cevabında gizlidir. Emeklilik başvurularında bulunan vatandaşlar ne zaman emekli olurum sorusu altında emeklilik şartlarını yerine getirip getiremediklerini sürekli merak ederler. Devamını Okuyun »

Kaynak: 
http://www.milliyet.com.tr/ne-zaman-emekli-olurum--teknoloji-1884635/

Emekli Maaşi Öğrenme ( Emekli Maaşi Sorgulama Hesaplama /4A /4B /4C)

Şifresiz olarak BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işlemini kolaylıkla ve çabucak yapabilmeniz için lütfen aşağıdaki adımları dikkatlice okuyunuz ve uygulayınız.

Uzun yıllar çalışıp, emek harcayan her birey emekli olup rahat bir yaşam sürmek ister. Ayrıca emekli olduktan sonra ne kadar emekli maaşı alınacağı da merak konusudur. Kişilerin emekli olabilmeleri için herhangi bir sosyal kuruma bağlı olmaları ve bu kuruma belirli bir süre hizmet etmeleri gerekir. Ayrıca kişiler ne kadar emekli maaşı hesaplama işlemini kolaylıkla ve çabucak halletmek isterler. Bu yazımızda biz sizlere SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı için ayrı ayrıemekli maaşı hesaplamaişlemini anlatacağız. Devamını Okuyun »

Hastane Randevu Mhrs Sistemi ( Alo 182 Hastane Randevu)

7 den 70 e, herkesin kullanabileceği bir sistem olan hastane randevu (MHRS) sistemi, tüm vatandaşlarımızın kullanabilmesi için özenle hazırlanmış bir sistemdir. Hastane randevu (MHRS) sistemini nasıl kullanacağımızdan başlayarak, tüm sistemi adım adım size anlatalım.

Hastane Randevu Sistemi

Hastane randevu (MHRS) sistemi vatandaşlarımızı Hastanelerde kuyruk, sıra almak için erken kalkma gibi durumlardan kurtaran, günümüz Türkiye sinde vatandaşlarımızın, yaşadığımız yüzyıla adapte olabilmesi için hazırlanmış bir hastane randevu (MHRS) sistemidir. Devamını Okuyun »

Kaynak: 
http://hastanerandevu.gov.tr/Randevu/

Hgs Plaka Borç Sorgulama

HGS geçisinde araç plakanıza yazılan cezayı öğrenmek için ptt tarafında sunulan hizmetten faydalanabilirsiniz.

HGS Borç Sorgulama

HGS Borçu Nasıl Sorgulanır ?

 

Araç plakanızı aşağıda açılan sayfaya girerek borcunuzu online olarak öğrenmeniz mümkündür. Devamını Okuyun »

Online SGK Sorgulama

SGK Sorgulama işlemlerini aşağıdaki linkten yapabilirsiniz.

Aşağıdaki linkden E-DEVLET Şifresi almadan , ""şifresiz sgk sorgulaması "",""SGK hizmet döküm sorgulama"",""SGK prim sorgulaması"",""sgk borç sorgulaması"" ,""SGK Rapor Parası Sorgulama ""işlemlerinizi anında internet olan her yerden yapabilirsiniz.

  Devamını Okuyun »

Trafik Sigortasi Poliçesi Sorgulama - SBM.ORG.TR üzerinden

http://www.sbm.org.tr/ sitesinin "Trafik Sigortası Poliçe Sorgulama" sayfası yoluyla "Trafik Sigortası Poliçe Sorgulama "işlemini yapabilirsiniz.

TRAFİK SİGORTASI POLİÇESİ SORGULAMA

http://www.sbm.org.tr/ sitesinin "Trafik Sigortası Poliçe Sorgulama" sayfası yoluyla "Trafik Sigortası Poliçe Sorgulama "işlemini yapabilirsiniz. Devamını Okuyun »

E-Bodro - Muhasebat.gov.tr Maaş Sorgulaması

E BODRO Muhasebat.gov.tr nin Maaş Sorgulaması sayfasından maaş dökümünüzü öğrenebilirsiniz.

E-BORDRO - muhasebat.gov.tr MAAŞ SORGULAMASI

E BODRO Muhasebat.gov.tr nin Maaş Sorgulaması sayfasından maaş dökümünüzü öğrenebilirsiniz.

E-Bordro Nedir?

Kamu Elektronik Bordro Sistemi olarak tanımlanmaktadır. Bir internet adresi üzerinden 657'ye bağlı devlet memurları maaşlarını buradan sorgulayabilir ve bordrolarını alabilirler. Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı E-Bordro Uygulamasıdır. Devamını Okuyun »

E-Devlet Giriş (E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?)

E-Devlet sisteminde SSK sorgulama, evrak takibi, emekli maaşı hesaplama, emeklilik yaşı sorgulama gibi pek çok sorgulama ve hesaplama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok kurum ve kuruluşlarla ilgili olan sorgulama ve hesaplama işlemlerini internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir hale geldik. e-devlet sistemi sayesinde vatandaşlarımız devlet dairelerinde sıra beklemeden, yorulmadan, vakit kaybetmeden işlemlerini birkaç tıkla gerçekleştirme imkanı buluyor. E-Devlet sisteminde SSK sorgulama, evrak takibi, emekli maaşı hesaplama, emeklilik yaşı sorgulama gibi pek çok sorgulama ve hesaplama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Devamını Okuyun »

E-Bordro İle Memur Maaş Sorgulama

E-Bordro sistemi çalışan kişilerin bir ayda yaptığı hizmetleri, vergi matrahlarını, kesilen vergi miktarlarını ve bir ayda aldığı net maaşının ücretini gösterir.

Nasıl Öğrenebilirim?

İlk olarak yazımıza E-Bordro sistemini nasıl kullanacağınızla başlayalım. E-Bordro sistemini nasıl kullanacağınızı anlattıktan sonra E-Bordro"nun ne olduğundan bahsedeceğiz. Devamını Okuyun »

Bunları Biliyor musunuz?