Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu

2013 KYK Burs Sonuçları Sorgulama

 2012-2013 ÖĞRETİM YILI BURS,ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yurtkur Borç Sorgulama

  Internet vergi dairesi www.gib.gov.tr sitesi üzeriden ile yurt-kur borçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

2012 DGS Başvuruları

2012 Dikey Geçiş Sınavı
Başvuru Tarihleri: 28 Mayıs-06 Haziran 2012

Başvuru bilgileri için : http://www.osym.gov.tr/belge/1-13474/2012-dgs-kilavuz-ve-basvuru-bilgileri.html

DGS başvuru işlemini yapmak için : http://ais.osym.gov.tr/

2010-2011 Burs, öğrenim ve katkı kredisi sonuçları açıklandı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), 150 bin öğrenciye burs, başvuruda bulunan diğer öğrencilerin tamamına da öğrenim kredisi verdi.

YURTKUR'dan yapılan yazılı açıklamada, kuruma burs, öğrenim ve katkı kredisi almak üzere 423 bin öğrencinin başvurduğu belirtildi.
Başvuruların değerlendirilmesi üzerine 150 bin öğrenciye burs verildiği belirtilen açıklamada, müracaat eden diğer öğrencilerin tamamına da öğrenim kredisi tahsis edildiği bildirildi. Açıklamada, ayrıca katkı kredisi almak için başvuran öğrencilerin tamamına da katkı kredisi verildiği kaydedildi.
Burs, öğrenim ve katkı kredisi sonuçları www.kyk.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaralarıyla öğrenilebilecek. Devamını Okuyun »

Öğrenim Kredisi Borçlularına Büyük Fırsat

Hükümetin bayram müjdesi olarak hazırladığı kamu borçlarının yeniden yapılandırılması yasa taslağı, üniversite öğrencisiyken alınan harç ve öğrenim kredileri nedeniyle haciz kıskacındaki 1 milyon kişiye büyük kolaylık getiriyor.

Öğrenciliği sırasında Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan öğrenim kredisi kullanan ancak daha sonra bu borcunu ödemeyenlere ödeme fırsatı geliyor. 31 Temmuz 2010 tarihi itibariyle ödemedikleri 1 milyar 300 milyonluk borçlarına 200 milyon lira da gecikme zammı işleyen 1 milyon üniversite mezunu devletle barışabilecek.

200 milyon silinecek! Devamını Okuyun »

Yurtkur Öğrenci Yurtları Hakkında

KYK tarafından Yurtkur Öğrenci Yurtları Hakkında bilgiler

Yurtlarda Barındırma Koşulları : Devamını Okuyun »

ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ BORÇLARI HAKKINDA SORU ve CEVAPLAR

KYK tarafından Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi hakkında bilmeniz gereken bilgiler

1- ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ BORÇLARI NASIL HESAPLANIR?

Kurumdan öğrenim kredisi alan öğrencilerin borcu, öğrenim kredilerinin verildiği tarihten öğrenim süresi bitimine kadar geçen sürede veya herhangi bir sebeple kredisinin kesildiği tarihe kadar; öğrenim kredisi olarak verilen miktarlara, Türkiye İstatistik Kurumunun Toptan Eşya Fiyat Endeksindeki (TEFE) artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesi suretiyle hesaplanmaktadır. Devamını Okuyun »

BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİLERİNE YÖNELİK AÇIKLAMALAR

KYK tarafindan öğrenim kredileri, burslar, katkı kredileri hakkında bilgiler...

Kurum memleket içerisinde yüksek öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencilere burs, öğrenim ve katkı kredisi verilmektedir.

Burs nedir ?

Memleket içerisinde yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır.

Burstan yararlanacak öğrenciler, Devamını Okuyun »

İşte Yurt başvuru sonuçları

Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavına giren öğrencilerin yurt başvuru sonuçları açıklandı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğünce yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavıyla yükseköğretim programlarına girmeye hak kazanan öğrencilerin yurt başvuru sonuçları açıklandı.

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, yaptığı yazılı açıklamada, sonuçların kurumun www.kyk.gov.tr internet sitesinden açıklandığını bildirdi. Devamını Okuyun »

ÖĞRENİM VE/VEYA KATKI KREDİSİ BORÇLARININ YENİDEN YAPILANDIRILMASI

5917 SAYILI BÜTÇE KANUNLARINDA YER ALAN BAZI HÜKÜMLERİN İLGİLİ KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERE EKLENMESİ İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN KANUN HÜKÜMLERİNE GÖRE YENİDEN YAPILANDIRILMASI VE TAKİBİNE İLİŞKİN BAŞVURU SAYFASI

Amaç
5917 sayılı Bütçe Kanunlarında Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelere Eklenmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun'un 15 inci maddesi ile 351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanununa eklenen geçici 4 üncü maddesinin verdiği yetkiye istinaden anılan maddenin uygulamasına ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

Yasal düzenleme Devamını Okuyun »

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Burcu Olanlar.. Dikkat...

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanunu`na geçici madde eklenmesine ilişkin kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanuna göre, takibe alınmış yüksek öğrenim kredi borcu olanlar, 3 ay içinde başvuruda bulunacaklar.

3 aylık süre işlemeye devam ediyor. Fakat borç sahipleri ise kara kara düşünüyor. Borç sahiplerini kara kara düşündüren ise borçların miktarı değil.Borç yapılandırmasının nasıl yapılacağı? Konunun yetkili makamı olan T.C Başbakanlık Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesi olan http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.php adresinin borç yapılandırması hakkında bilgiler içeren bölümüne günlerdir girilemiyor. Devamını Okuyun »

Bunları Biliyor musunuz?