MEB Sorgulama

Özel Okullarda Okuyacak Öğrencilere Teşvik Açıklandı.

MEB tarafından özel okullarda okuyacak öğrencilere yıllık 2500-3500 TL arasında para ödenecek. Peki bu ücreti almanın şartları nelerdir?Sizin için açıklıyoruz.

Başvuru Süreci Nasıl İşleyecek?

2014-2015 Eğiitim Öğretim Döneminde 5580 nolu yasa kapsamında öğrencilere verilecek olan teşvik süreci şu şekilde işleyecektir. Devamını Okuyun »

MEB Evrak Sorgulama

MEB Atama Sonuçları Sorgulama

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (Personel MEB) tarafından yapılan atama sonuçlarını aşağıdaki adresten öğrenebilirsiniz.

Alo 147 MEB Hattı

İletişim merkezimizi arayarak eğitim ve öğretim başta olmak üzere Bakanlığımızca sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgi alabilirsiniz. Devamını Okuyun »

2012 Öğrenci Karnesi Sorgulama

Okul Yaşı Hesaplama

Yeni 4+4+4 kanunu ile çocuğunuzun ne zaman okula gideceğini hesaplamanın yolu aşağıdaki adreste mevcut.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı için, 30 Eylül 2012 tarihi itibarıyla 66 ayını tamamlayan tüm çocukların kayıt işlemlerinin e-okul sistemi üzerinden merkezi olarak yapılmasını, 60-66 ay arasındaki çocukların ise velisinin yazılı isteği ile gelişim yönünden hazır olduğu anlaşılanların ilkokula devamlarının sağlanmasını kararlaştırdı. Devamını Okuyun »

Ankara Valiliği İnternet Sitesi

Ankara valiliği internet sitesi kar yağışı ve okulların tatil edilip edilmediğinin öğrenilmek istendiği yoğun günlerde veya bir takım diğer sorunlardan dolayı zaman zaman hizmet verememektedir.

Sitenin normal adresi : http://www.ankara.gov.tr olmasına rağmen site çalışmadığı zamanlar aşağıdaki adresten erişim sağlanabilmektedir.

Ankara Valiliği : http://95.0.40.139/Default.asp

Eğer yukarıdaki adres çalışmıyorsa yorum kısmına yazarsanız sizin için yeni adresi belirleyebiliriz.

MBS - Ulusal Mesleki Bilgi Sistemi

Mesleki Bilgi Sistemi, yaşam boyu sürecek öğrenme ve gelişim yolculuğunda size rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.

Bu sistemin amacı, kendinizi tanıma, yapmaktan hoşlandığınız şeyleri, yeteneklerinizi fark etme, meslek seçimi, iş değiştirme gibi konularda sizlere destek olmaktır.

Aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra sol tarafta yer alan menülere girerek mesleki gelişim, kendinizi tanımaya destek olabilecek ölçme araçlarına, eğitim ve iş piyasasına ilişkin bilgi ve kaynaklara ulaşabilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme - Devamsızlık ve Ders Notları Sorgulama Sistemi

Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir?

e-Okul Veli Bilgilendirme Servisi, resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmıştır. Sisteme girildiğinde aşağıdaki bilgiler öğrenilebilir: Devamını Okuyun »

Bunları Biliyor musunuz?