Eğitim Sorgulama

2013 KYK Burs Sonuçları Sorgulama

 2012-2013 ÖĞRETİM YILI BURS,ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

MEB Atama Sonuçları Sorgulama

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (Personel MEB) tarafından yapılan atama sonuçlarını aşağıdaki adresten öğrenebilirsiniz.

Alo 147 MEB Hattı

İletişim merkezimizi arayarak eğitim ve öğretim başta olmak üzere Bakanlığımızca sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgi alabilirsiniz. Devamını Okuyun »

2012 ÖSYM Tercih İşlemleri

 2012 ÖSYS Tercihleri
Tercih Tarihleri: 23 Temmuz - 03 Ağustos 2012
arasında yapılacaktır.

ÖSYM Geçmiş Yıllara Ait Sorular ve Cevaplar

2012 Öğrenci Karnesi Sorgulama

2012 DGS Başvuruları

2012 Dikey Geçiş Sınavı
Başvuru Tarihleri: 28 Mayıs-06 Haziran 2012

Başvuru bilgileri için : http://www.osym.gov.tr/belge/1-13474/2012-dgs-kilavuz-ve-basvuru-bilgileri.html

DGS başvuru işlemini yapmak için : http://ais.osym.gov.tr/

Okul Yaşı Hesaplama

Yeni 4+4+4 kanunu ile çocuğunuzun ne zaman okula gideceğini hesaplamanın yolu aşağıdaki adreste mevcut.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı için, 30 Eylül 2012 tarihi itibarıyla 66 ayını tamamlayan tüm çocukların kayıt işlemlerinin e-okul sistemi üzerinden merkezi olarak yapılmasını, 60-66 ay arasındaki çocukların ise velisinin yazılı isteği ile gelişim yönünden hazır olduğu anlaşılanların ilkokula devamlarının sağlanmasını kararlaştırdı. Devamını Okuyun »

Ankara Valiliği İnternet Sitesi

Ankara valiliği internet sitesi kar yağışı ve okulların tatil edilip edilmediğinin öğrenilmek istendiği yoğun günlerde veya bir takım diğer sorunlardan dolayı zaman zaman hizmet verememektedir.

Sitenin normal adresi : http://www.ankara.gov.tr olmasına rağmen site çalışmadığı zamanlar aşağıdaki adresten erişim sağlanabilmektedir.

Ankara Valiliği : http://95.0.40.139/Default.asp

Eğer yukarıdaki adres çalışmıyorsa yorum kısmına yazarsanız sizin için yeni adresi belirleyebiliriz.

Üniversite İnternet Siteleri

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine aşağıdaki adresten bağlanabilirsiniz.

2010-2011 Burs, öğrenim ve katkı kredisi sonuçları açıklandı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), 150 bin öğrenciye burs, başvuruda bulunan diğer öğrencilerin tamamına da öğrenim kredisi verdi.

YURTKUR'dan yapılan yazılı açıklamada, kuruma burs, öğrenim ve katkı kredisi almak üzere 423 bin öğrencinin başvurduğu belirtildi.
Başvuruların değerlendirilmesi üzerine 150 bin öğrenciye burs verildiği belirtilen açıklamada, müracaat eden diğer öğrencilerin tamamına da öğrenim kredisi tahsis edildiği bildirildi. Açıklamada, ayrıca katkı kredisi almak için başvuran öğrencilerin tamamına da katkı kredisi verildiği kaydedildi.
Burs, öğrenim ve katkı kredisi sonuçları www.kyk.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaralarıyla öğrenilebilecek. Devamını Okuyun »

MBS - Ulusal Mesleki Bilgi Sistemi

Mesleki Bilgi Sistemi, yaşam boyu sürecek öğrenme ve gelişim yolculuğunda size rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.

Bu sistemin amacı, kendinizi tanıma, yapmaktan hoşlandığınız şeyleri, yeteneklerinizi fark etme, meslek seçimi, iş değiştirme gibi konularda sizlere destek olmaktır.

Aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra sol tarafta yer alan menülere girerek mesleki gelişim, kendinizi tanımaya destek olabilecek ölçme araçlarına, eğitim ve iş piyasasına ilişkin bilgi ve kaynaklara ulaşabilirsiniz.

Öğrenim Kredisi Borçlularına Büyük Fırsat

Hükümetin bayram müjdesi olarak hazırladığı kamu borçlarının yeniden yapılandırılması yasa taslağı, üniversite öğrencisiyken alınan harç ve öğrenim kredileri nedeniyle haciz kıskacındaki 1 milyon kişiye büyük kolaylık getiriyor.

Öğrenciliği sırasında Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan öğrenim kredisi kullanan ancak daha sonra bu borcunu ödemeyenlere ödeme fırsatı geliyor. 31 Temmuz 2010 tarihi itibariyle ödemedikleri 1 milyar 300 milyonluk borçlarına 200 milyon lira da gecikme zammı işleyen 1 milyon üniversite mezunu devletle barışabilecek.

200 milyon silinecek! Devamını Okuyun »

Bunları Biliyor musunuz?