Kredi Sorgulama

HSBC Bankası Kredi Kart / Bireysel Kredi Başvuru Sorgulama

HSBC Bank Kredi Kart / Bireysel Kredi Başvuru Sorgulama işlemini aşağıdaki adresten gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı faiz oranları düşürüldü

Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranları düşürüldü.

Merkez Bankası, Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları Hakkında Tebliğ'de değişikliğe gitti. Söz konusu değişiklik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Değişikliğe göre, aylık azami akdi faiz oranı Türk Lirası için yüzde 2,12, ABD Doları için yüzde 1,70 ve Avro için yüzde 1,64, aylık azami gecikme faizi oranı, Türk Lirası için yüzde 2,62, ABD doları için yüzde 2,20 ve Avro için yüzde 2,14 olarak belirlendi.

Tebliğ, 1 Nisan 2011 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. Devamını Okuyun »

Sahte Borç Sorgulama Sitelerine Dikkat..

UYARI : Sakın kimselere kredi borcunuzu kapatması veya borcunuzu görmesi için kredi kartı bilgilerinizi vermeyin.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), müşterilerin kredi kartı borçlarını öğrenebileceklerini belirten sahte internet sitelerine itibar edilmemesi ve kişisel bilgilerin verilmemesi uyarısında bulundu. Devamını Okuyun »

Afet kredileri de borç yapılandırmasına dahil edildi

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde dağıtılan 'afet kredisi'ni geri ödeyemedikleri için yüzde 800'ü bulan fazilerin altında ezilen, bir çoğu iş yerini, evini ve malını kaybeden esnafların borçları, 'Cumhuriyet tarihinin en büyük borç yapılandırması' olarak değerlendirilen düzenlemeye dahil edildi.

Depremde bölge ekonomisini kalkındırmak amacıyla Dünya Bankası tarafından gönderilen krediden faydalandırılan, faizle birlikte 8 katına çıkan borçlarını geri ödeyemeyen esnaf ve sanatkarların umutla beklediği haber geldi. Vergi ve SSK prim borçları başta olmak üzere elektrik, su, trafik cezası, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, gümrük vergisi, motorlu taşıtlar vergisi gibi pek çok kalemde borçların yeniden yapılandırılacağı 'Cumhuriyet tarihinin en büyük borç yapılandırması' olarak değerlendirilen düzenlemeye, afet kredileri de dahil edildi. Devamını Okuyun »

KKDF mağdurları dikkat!

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Başkanı Abdullah Özçulcu, 28 Ekim 2010 tarihinden itibaren geçerli olması gereken bankaların kullandırdığı tüketici kredilerindeki Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) kesintisinin yüzde 10'dan yüzde 15'e çıkarılması kararının davalık olduğunu belirterek, tüketicileri, borcunu ödemesi ancak yeni sözleşmeye imza atmaması konusunda uyardı.

TÜKODER Başkanı Abdullah Özçulcu, 28 Ekim 2010 tarihinden itibaren geçerli olması gereken bankaların kullandırdığı tüketici kredilerindeki KKDF kesintisinin yüzde 10'dan yüzde 15'e çıkarılması kararının 28 Ekimden önce kullanılan kredilere de uygulanmasını eleştirdi. Kesinti yüzdesinin ekonomik kriz nedeniyle yüzde 15'ten yüzde 10'e çekildiğini, daha sonra bakanlar kurulu kararıyla tekrar yüzde 15'e çıkarıldığını hatırlatan Özçulcu, ''Burada sıkıntı, alınan kararın geriye yönelik işletilmesi'' dedi. Devamını Okuyun »

Bunları Biliyor musunuz?