Banka Sorgulamaları

Halk Bankası Şubeleri ve Şube Kodları

Halk Bankası şubeleri listesi ve tüm şubelerin kod numaraları sitemize eklenmiştir.

1 EYLÜL ŞUBESİ/UŞAK - UŞAK (1371)
ABİDİNPAŞA ŞUBESİ/ANKARA - ANKARA (1227)
ACIBADEM ŞUBESİ / İSTANBUL - İSTANBUL (1341)
ACIPAYAM / DENİZLİ ŞB. - DENİZLİ (354)
ADANA NAKİT OPERASYON MERKEZİ - ADANA (158)
ADANA ŞB. - ADANA (156)
ADANA TAKİP VE OPERASYON SER. - ADANA (1343)
ADANA TİCARİ ŞB. - ADANA (613)
ADAPAZARI ŞB. - SAKARYA (585)
ADIYAMAN ŞB. - ADIYAMAN (181)
AFŞİN ŞUBESİ/KAHRAMANMARAŞ - KAHRAMANMARAŞ (1235)
AFYONKARAHİSAR ŞB. - AFYONKARAHİSAR (183)
AĞRI ŞB. - AĞRI (173)
AHL SERBEST BÖLGE / İST. ŞB. - İSTANBUL (894) Devamını Okuyun »

WINGS Kart Mil Puan Hesaplama

Yurtdışı seyahatlerinizde ne kadar mile ihtiyacınız olduğunu aşağıdaki adresten öğrenebilirsiniz.

  • Seyahat edeceğiniz ülkeyi seçin.
  • Bilet sınıfını seçin
  • Bilet bedelini girin.

Miliniz otomatik olarak hesaplanacaktır.

HSBC Bankası Kredi Kart / Bireysel Kredi Başvuru Sorgulama

HSBC Bank Kredi Kart / Bireysel Kredi Başvuru Sorgulama işlemini aşağıdaki adresten gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı faiz oranları düşürüldü

Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranları düşürüldü.

Merkez Bankası, Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları Hakkında Tebliğ'de değişikliğe gitti. Söz konusu değişiklik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Değişikliğe göre, aylık azami akdi faiz oranı Türk Lirası için yüzde 2,12, ABD Doları için yüzde 1,70 ve Avro için yüzde 1,64, aylık azami gecikme faizi oranı, Türk Lirası için yüzde 2,62, ABD doları için yüzde 2,20 ve Avro için yüzde 2,14 olarak belirlendi.

Tebliğ, 1 Nisan 2011 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. Devamını Okuyun »

TCMB Günlük Döviz Kurları Sorgulama

Zamanaşımı Hesapları Önbildirim Sorgulama

Bilindiği üzere, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62 nci maddesine göre, bankalar nezdlerindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabidir. Devamını Okuyun »

Sahte Borç Sorgulama Sitelerine Dikkat..

UYARI : Sakın kimselere kredi borcunuzu kapatması veya borcunuzu görmesi için kredi kartı bilgilerinizi vermeyin.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), müşterilerin kredi kartı borçlarını öğrenebileceklerini belirten sahte internet sitelerine itibar edilmemesi ve kişisel bilgilerin verilmemesi uyarısında bulundu. Devamını Okuyun »

Banka Şube EFT Kodları

Merkez bankası tarafından sunulan bilgileri kullanarak yapılan uygulama ile TCMB tarafından tanımlı Türkiye'deki tüm banka kodlarına ve şube kodlarına ulaşılabilmektedir.

Afet kredileri de borç yapılandırmasına dahil edildi

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde dağıtılan 'afet kredisi'ni geri ödeyemedikleri için yüzde 800'ü bulan fazilerin altında ezilen, bir çoğu iş yerini, evini ve malını kaybeden esnafların borçları, 'Cumhuriyet tarihinin en büyük borç yapılandırması' olarak değerlendirilen düzenlemeye dahil edildi.

Depremde bölge ekonomisini kalkındırmak amacıyla Dünya Bankası tarafından gönderilen krediden faydalandırılan, faizle birlikte 8 katına çıkan borçlarını geri ödeyemeyen esnaf ve sanatkarların umutla beklediği haber geldi. Vergi ve SSK prim borçları başta olmak üzere elektrik, su, trafik cezası, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, gümrük vergisi, motorlu taşıtlar vergisi gibi pek çok kalemde borçların yeniden yapılandırılacağı 'Cumhuriyet tarihinin en büyük borç yapılandırması' olarak değerlendirilen düzenlemeye, afet kredileri de dahil edildi. Devamını Okuyun »

KKDF mağdurları dikkat!

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Başkanı Abdullah Özçulcu, 28 Ekim 2010 tarihinden itibaren geçerli olması gereken bankaların kullandırdığı tüketici kredilerindeki Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) kesintisinin yüzde 10'dan yüzde 15'e çıkarılması kararının davalık olduğunu belirterek, tüketicileri, borcunu ödemesi ancak yeni sözleşmeye imza atmaması konusunda uyardı.

TÜKODER Başkanı Abdullah Özçulcu, 28 Ekim 2010 tarihinden itibaren geçerli olması gereken bankaların kullandırdığı tüketici kredilerindeki KKDF kesintisinin yüzde 10'dan yüzde 15'e çıkarılması kararının 28 Ekimden önce kullanılan kredilere de uygulanmasını eleştirdi. Kesinti yüzdesinin ekonomik kriz nedeniyle yüzde 15'ten yüzde 10'e çekildiğini, daha sonra bakanlar kurulu kararıyla tekrar yüzde 15'e çıkarıldığını hatırlatan Özçulcu, ''Burada sıkıntı, alınan kararın geriye yönelik işletilmesi'' dedi. Devamını Okuyun »

Ziraat Bankası IBAN No Hesaplama

Ziraat Bankası Hesap Numaralarınıza ait IBAN' ı, Hesap Numaranız, Şube Kodunuz ve Hesap Tipi bilgilerinizi kullanarak öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası IBAN No Hesaplama

Yapı Kredi Bankası Hesap Numaralarınıza ait IBAN' ı, Hesap Numaranız, Şube Kodunuz ve Hesap Tipi bilgilerinizi kullanarak öğrenebilirsiniz.

VakıfBank IBAN No Hesaplama

VakıfBank Hesap Numaralarınıza ait IBAN' ı, Hesap Numaranız, Şube Kodunuz ve Hesap Tipi bilgilerinizi kullanarak öğrenebilirsiniz.

TEB - Türk Ekonomi Bankası IBAN No Hesaplama

TEB - Türk Ekonomi Bankası Hesap Numaralarınıza ait IBAN' ı, Hesap Numaranız, Şube Kodunuz ve Hesap Tipi bilgilerinizi kullanarak öğrenebilirsiniz.

Şeker Bankası IBAN No Hesaplama

Şeker Bankası Hesap Numaralarınıza ait IBAN' ı, Hesap Numaranız, Şube Kodunuz ve Hesap Tipi bilgilerinizi kullanarak öğrenebilirsiniz.

Bunları Biliyor musunuz?