KGS Sorgulama

2013 Trafik Cezası Affından Yararlanma

TFAFİK CEZALARINA AF GELDİ. FIRSATI KAÇIRMAYIN.

Ödenmemiş trafik cezalarının faizlerinden kurtulmak için başlatılan uygulamaya başvuru süresi ay sonunda doluyor. Vergi daireleri dışında www.gib.gov.tr sitesinden de borçları öğrenip, yapılandırdıktan sonra cezaları kredi kartıyla üç taksitle ödemek mümkün. Devamını Okuyun »

2013 Trafik Cezası Sorgulama

Trafik cezanızı nasıl sorgulayabilirsiniz?

İşte Cevabı:

Öncelikle https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp adresine tıklayarak giriş yapınız. Karşınıza gelen ekranda sarı ile işaretli alana tıklayınız.

1.adım

Sonraki adımda araç bilgilerini giriniz. Devamını Okuyun »

HGS BORÇ BAKİYE SORGULAMA

 HGS kart bakiyenizi internetten sorgulamanın en kolay yolu, hgs müşteri hizmetlerine üye olmaktır.Hgs müşteri hizmetlerine giriş yaptıgınızda hgs bakiyenizi ve sayfanın geçiş linkine tıklayarak geçişlerinizi kolaylıkla ve ayrıntılı olarak görebilirsiniz

2012 Trafik Cezası Sorgulama

Trafik cezanızı nasıl sorgulayabilirsiniz?

İşte Cevabı:

Öncelikle https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp adresine tıklayarak giriş yapınız. Karşınıza gelen ekranda sarı ile işaretli alana tıklayınız.

1.adım

Sonraki adımda araç bilgilerini giriniz. Devamını Okuyun »

Karayolları Otoyol Ücret Sorgulama

Otoyol ücret hesaplama işlemini aşağıdaki adresten gerçekleştirebilirsiniz.

Shell Club Smart Card artık Nakit KGS Kartı özelliğinde

Shell Club Smart Card sahibi olmak için tek yapmanız gereken programa dahil Shell akaryakıt istasyonlarından anında Club Smart Card'ınızı alarak başvuru formunu doldurmak.

Halkbank ve Shell işbirliği KGS özelliği eklenen Shell Club Smart Card ile Shell istasyonlarında 7 gün 24 saat nakit KGS dolumu yapma fırsatı sağlandı.

Yapılan açıklamada, Shell ve Halkbank`ın, araç sürücülerinin hayatını kolaylaştırmak için bir ortaklığa imza attıkları belirtildi.

Teknolojinin hayatı kolaylaştıran gelişmelerini akaryakıt sektöründe sunan Shell ile kartlı ödeme sistemlerinde önemli ürünlere sahip Halkbank`ın yaptıkları işbirliğiyle, akaryakıt sektöründe bir müşteri sadakat kartı Shell Club Smart Card`ın, nakit KGS fonksiyonu kazandığı kaydedildi. Devamını Okuyun »

Vergi ve SSK prim borçlarının gecikme faizi ile cezasının yüzde 90’ı silinecek

Hükümetin, vergi ve SSK prim borçlarının yeniden yapılandırılması ve faizlerde indirim uygulanmasına dönük paketi genişliyor.

Bu iki alanın yanı sıra trafik ve OGS cezaları, emlak borçları, elektrik ve su borçları, harçlar hatta kamu kurumlarının birbirine olan borçları da yeniden yapılandırma kapsamına alınıyor. Buna göre gecikme faizi ve cezalarda yüzde 90’a varan indirimler planlanırken, kalan borca da 36 ay taksit uygulanacak. Seçim öncesinde vatandaşa dönük avantajlar sağlayan bu düzenlemede yer alan ceza ve borçlar için yüzde 90’a varan faiz indirimi öngörülüyor. Bu çerçevede, mahkemelik olan tüm cezaların da yeniden yapılandırma kapsamına alınması tartışılıyor. Devamını Okuyun »

KGS İLE İLGİLİ SORUNLAR İLETİLİRKEN DİKKATE ALINMASI GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

KGS kartı kullananlar için en çok sorulan soruları bir araya getirdik.

Geçerli KGS kartı ne demektir?

 

Kara Listede olmayan, yeterli kredisi olan ve sistemin güvenlik kriterlerine haiz, karttır. KGS şeritlerini ancak geçerli KGS kartına sahip olanlar kullanabilir.

 

KGS Kartının ARIZALI OLMASI durumunda ne yapılır?

  Devamını Okuyun »

KGS'mi yoksa OGS'mi almalıyım?

Kullanıcı herhangi birini tercih etmekte serbesttir. Kullanıcılara tercihlerini yapmada yararı olabilecek bazı özellikler aşağıda verilmiştir.
  • OGS’de %20 indirim söz konusudur. KGS’ de ise sadece motorsikletler için %20 indirim söz konusudur.
  • OGS’ de abonelik izni verilmeyen bazı araçlar (büyük kamyonet, kamyon, tır, transmikser, motosiklet gibi) için KGS’ ye abonelik imkânı bulunmaktadır.
  • KKGS ve OGS’ de abonelik işlemleri vardır. NKGS’ de herhangi bir abonelik işlemi bulunmamaktadır. Ancak NKGS’ de sürekli kart içerisine para yüklemesi yapılması gerekmektedir.
  • OGS’ de durmaksızın geçiş söz konusudur.

KGS KARTI BİRDEN FAZLA ARAÇTA KULLANILABİLİR Mİ?

Kredili KGS kartı, sadece bankaya beyan edilen tek bir araçta kullanılmalıdır...

Aksi takdirde kartın okunamadığı/algılanamadığı geçişlerde normal geçiş ücretinin 10 katı cezalı geçiş ücreti tahsil edilir. Araç değişikliğinde, kartın yeni araç üzerine devir işlemleri ilgili bankalardan mutlaka yaptırılmalıdır.

Nakit (ön dolumlu) olarak adlandırılan KGS kartı aynı sınıftan olmak kaydıyla istenilen araçta kullanılır, ancak plakaya bağlı olmadığı için geçiş sırasında kartın mutlaka okutulması gerekmektedir. Aksi durumda cezalı geçiş ücretine maruz kalınabilir.

Kartlı Geçiş Sistemi (KGS), Hizmet Veren Bankalar

KGS’ye üye olmak için aşağıdaki altı bankanın yetkili şubelerine ya da internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunulabilir.

  Devamını Okuyun »

OGS İLE İLGİLİ SORUNLAR İLETİLİRKEN DİKKATE ALINMASI GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

OGS ile ilgili her türlü sorunda Çağrı Merkezimizin 0212 444 11 17 nolu telefonunu 7/24 arayabilirsiniz.

Dilekçelerinize mutlaka adınızı soyadınızı, telefon numaranızı OGS Banka hesap numaranızı yazınız. İsteğinizi, sorununuzu açık olarak yer ve zaman da belirterek açıklayınız. Sorunlu geçişlerinizde, geçiş tarihinden itibaren 45 gün içinde itirazınızı yapınız. OGS ile ilgili yapacağınız yazılı diğer istek ve sorunlarınızı aşağıdaki adreslere bildirebilirsiniz.

 

 

KARAYOLLARI OGS DANIŞMA

TELEFON

FAKS

E-MAİL

Devamını Okuyun »

OGS’DEN YAPILAN GEÇİŞ İHLAL CEZASI (KAÇAK GEÇİŞ) NASIL ÖDENEBİLİR?

Otoyol ve Köprü Geçiş ihlal cezaları PTT’nin herhangi bir şubesinden 351113 nolu posta çeki hesabına araç plakası belirtilerek ödenebilir.

Geçiş ücreti ve idari para cezalarının, Kabahatler Kanunu’na göre cezalı geçiş tebligatı gelmeden ya da tebligatın alındığı tarihi izleyen 15 gün içinde yatırılması durumunda geçiş ücretinin;  10 (on) katı tutarındaki idari para cezası %25 (yüzde yirmi beş) indirimli ödenebilmektedir. Devamını Okuyun »

OGS YA DA KGS’DEN GEÇİŞ İHLALİ (KAÇAK GEÇİŞ) YAPILMASI DURUMUNDA NE YAPILABİLİR?

Kaçak geçiş yapılması durumunda cezanın iptal edilmesi için yapılması gereken işlem.

OGS ya da KGS’ den kaçak geçiş yapıldığı durumlarda; kaçak geçiş yapılan plaka üzerine, geçişin yapıldığı günden itibaren 10 (on) gün içinde OGS ya da Kredili KGS alınması ve hesapların bankalar tarafından aktif duruma getirilmesi durumunda kaçak geçiş cezası normal geçiş ücretine Otomatik çevrilecektir. Bu durum ön dolumlu olan Nakit KGS alınması durumunda geçerli değildir.

Hesabın 10 gün içinde aktif olup olmadığı bilgisi 0212 444 11 17 nolu OGS-KGS Çağrı Merkezinden kontrol edilebilir.

KGS OGS Ceza ve Geçiş İhlali Sorgulama

Bu sayfadaki veriler tamamen bilgi amaçlıdır.

Bunları Biliyor musunuz?