Online Bilgilendirme Servisi

Elektrik Faturalarındaki Kaçak Bedeline İade

Tüketicilerin kullandığı elektriğin yüzde 17’si oranında kayıp kaçak bedeli eklenmesiyle halkın açıkça soyulduğunu belirten Burdur Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Kemal Arslan, Yargıtay’ın aldığı kararla Nisan 2011’den bu yana faturalara yansıtılan kayıp kaçak bedellerinin geri alınabileceğini açıkladı.

Özel Okullarda Okuyacak Öğrencilere Teşvik Açıklandı.

MEB tarafından özel okullarda okuyacak öğrencilere yıllık 2500-3500 TL arasında para ödenecek. Peki bu ücreti almanın şartları nelerdir?Sizin için açıklıyoruz.

Arsa/Bina Hesaplama Terimleri

Bir imarlı arsa almayı düşünüyosunuz ancak bu arsada belediyeden öğrendiğiniz bazı değerler var ve bunların ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz. İşte cevabı.

Yargıtay ‘Insan Yaşamının Kutsallığı’ Dedi

Yargıtay 21. Hukuk Dairesi, değeri daha yüksek olan ilaç salınımlı stent takılan hastaya SGK nın raiç değeri daha düşük stendin ödenmesine karar vermesiyle ilişkin davada "insan yaşamının kutsallığının gözetilmesi ve hekimin yaptığı tercihin kabul edilmesi gerektiği" yorumunu yaptı.

2014 Vergi Affında Son Gelişmeler

Yeni vergi affı vatandaşa 36 ay içinde 18 taksitle ödeme imkanı tanınacak. Düzenleme ile devlet 120 liraya kadar olan idari para cezalarının tahsilinden de vazgeçiyor. Bu aftan sadece "sigara yasağı"na uymayan tiryakiler yararlanamayacak.

Vergi Affı 2014

Vergilere af geliyor. Peki 2014 yılı vergi affı hangi konuları içeriyor. Detayları ilgili haberimizde.

Emekli Maaşi Öğrenme ( Emekli Maaşi Sorgulama Hesaplama /4A /4B /4C)

Şifresiz olarak BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işlemini kolaylıkla ve çabucak yapabilmeniz için lütfen aşağıdaki adımları dikkatlice okuyunuz ve uygulayınız.

Ne Zaman Emekli Olurum (Erken Emeklilik)

Her çalışan vatandaş gelecekte daha rahat edebilmek, çalışmadan da para kazanıp ailesine ve kendisine bakmaya devam edebilmek için emeklilik başvurularında bulunur. Çalışma hayatı boyunca da kurduğu en güzel hayal ne zaman emekli olurum sorusunun cevabında gizlidir.

Hastane Randevu Mhrs Sistemi ( Alo 182 Hastane Randevu)

7 den 70 e, herkesin kullanabileceği bir sistem olan hastane randevu (MHRS) sistemi, tüm vatandaşlarımızın kullanabilmesi için özenle hazırlanmış bir sistemdir. Hastane randevu (MHRS) sistemini nasıl kullanacağımızdan başlayarak, tüm sistemi adım adım size anlatalım.

Trafik Sigortasi Poliçesi Sorgulama - SBM.ORG.TR üzerinden

http://www.sbm.org.tr/ sitesinin "Trafik Sigortası Poliçe Sorgulama" sayfası yoluyla "Trafik Sigortası Poliçe Sorgulama "işlemini yapabilirsiniz.

Online SGK Sorgulama

SGK Sorgulama işlemlerini aşağıdaki linkten yapabilirsiniz.

Hgs Plaka Borç Sorgulama

HGS geçisinde araç plakanıza yazılan cezayı öğrenmek için ptt tarafında sunulan hizmetten faydalanabilirsiniz.

E-Bodro - Muhasebat.gov.tr Maaş Sorgulaması

E BODRO Muhasebat.gov.tr nin Maaş Sorgulaması sayfasından maaş dökümünüzü öğrenebilirsiniz.

Tc Ile Ssk-Sgk Sorgulaması (Ssk-Sgk Hizmet Dökümü Ve Sigorta Sorgulama)

PTT şubesine kadar gitmenize veya e-devlet şifremi unuttum kaygısı duymanıza gerek olmadan SGK-SSK hizmet dökümü alma ve sigorta sorgulama işleminizi rahatça halledebilirsiniz.

E-Bordro İle Memur Maaş Sorgulama

E-Bordro sistemi çalışan kişilerin bir ayda yaptığı hizmetleri, vergi matrahlarını, kesilen vergi miktarlarını ve bir ayda aldığı net maaşının ücretini gösterir.

E-Devlet Giriş (E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?)

E-Devlet sisteminde SSK sorgulama, evrak takibi, emekli maaşı hesaplama, emeklilik yaşı sorgulama gibi pek çok sorgulama ve hesaplama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tc İle Sgk (Ssk) Hizmet Dökümü Sigorta Sorgulama

Prim gün sayısı ise SGK-SSK hizmet dökümü alma ve sigorta sorgulama işlemi sayesinde öğrenilebilir. Bununla birlikte sigorta sorgulama yaparak da prim gün sayısını öğrenmek mümkün.

Ehliyet Ceza Sorgulama

Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama, işlemlerinizi artık internetin olduğu her yerden yapabilirsiniz.

Eds Cezası Sorgulama

Büyükşehir Belediyeleri nin 2007'de uygulamaya koyduğu Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) sürücülerin korkulu rüyası oldu.

Tapu Harcı Sorgulama Ekranı

Satın alacağınız gayrimenkulün tapu harcı ne kadar tutar merak ediyorsanız, bu sorunuzun yanıtını da online olarak internetten öğrenebiliyorsunuz.

Bunları Biliyor musunuz?