İnternetten Kira Beyannamesi Nasıl Verilir? (www.Gib.gov.tr üzerinden)

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından siz değerli mükelleflerimizin kira geliri beyanlarını, teknolojinin sunduğu imkanları kullanarak vergi dairesine gitmeden, internet üzerinden hızlı, kolay ve masrafsız bir şekilde almak amacıyla tasarlanmış olan "Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi" hayata geçirilmiştir.

Bu sisteme göre PTT, banka ve MERNİS kayıtları dikkate alınarak kira beyannameleri GİB tarafından hazırlanıp sizin onayınıza sunuluyor. Eğer doğru ise onaylayabilirsiniz, yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız gerekli düzeltmeleri yaparak beyannamenizi onaylayıp kolayca verebilirsiniz. Vergi Dairesine gitmenize gerek kalmaz.

Bu Sistem ile Kira Geliri (Gayri Menkul Sermaye İradı) elde eden mükelleflerimizin banka, katılım bankaları, PTT, tapu, sigorta şirketleri gibi kurum ve kuruşlardan alınan kira, gayrimenkul, sigorta, gider ve indirim bilgileri kullanılarak beyannameleriniz önceden hazırlanmak suretiyle internet ortamında siz değerli mükelleflerimizin onayına sunulmaktadır. Beyannamenizdeki bilgiler doğru ise onaylayarak, eksik veya hatalı ise düzeltip onaylayarak gönderebilirsiniz.
 

Paylaş

Bunları Biliyor musunuz?