Hastane Randevu Mhrs Sistemi ( Alo 182 Hastane Randevu)

7 den 70 e, herkesin kullanabileceği bir sistem olan hastane randevu (MHRS) sistemi, tüm vatandaşlarımızın kullanabilmesi için özenle hazırlanmış bir sistemdir. Hastane randevu (MHRS) sistemini nasıl kullanacağımızdan başlayarak, tüm sistemi adım adım size anlatalım.

Hastane Randevu Sistemi

Hastane randevu (MHRS) sistemi vatandaşlarımızı Hastanelerde kuyruk, sıra almak için erken kalkma gibi durumlardan kurtaran, günümüz Türkiye sinde vatandaşlarımızın, yaşadığımız yüzyıla adapte olabilmesi için hazırlanmış bir hastane randevu (MHRS) sistemidir.

7 den 70 e, herkesin kullanabileceği bir sistem olan hastane randevu (MHRS) sistemi, tüm vatandaşlarımızın kullanabilmesi için özenle hazırlanmış bir sistemdir. Hastane randevu (MHRS) sistemini nasıl kullanacağımızdan başlayarak, tüm sistemi adım adım size anlatalım.

HASTANE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Hastane Randevu (MHRS) Sistemi Ve Kullanımı

Hastane randevu (MHRS) sistemi, hastanelerde tarih ve saat baz alınarak, hastane ve hekim seçimleri yapılabilen ve böylece istediğiniz saatte randevu alarak muayene ve işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir sistemdir.

Hastane randevu (MHRS) sistemini kullanabilmeniz için hastane randevu (MHRS) sistemi kaydınızın olması gerekmektedir. Hastane randevu (MHRS) sisteminden yararlanabilmeniz için sisteme kaydınızı yapmanız, bunun için de hastane randevu (MHRS) sistemine T.C. kimlik numaranız, adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, doğum yeriniz, doğum tarihiniz, baba adınız, anne adınız, cep telefonunuz, sabit telefonunuz, e-posta adresiniz ve onay için e-posta adresiniz, parolanızı ve onay için tekrar parolanızı bilgilerinizi gitmelisiniz. Hastane randevu (MHRS) sistemine kayıt olmanız için bir de "Kaydet" butonuna tıklamalısınız. Böylece, sizin de bir hastane randevu (MHRS) sistemine kaydınız oluşacaktır.

Linkler ile hastane randevu (MHRS) sistemini kullanabilmeniz için, "Vatandaş Giriş Ekranı" na ulaşmalı ve bu ekran yardımıyla sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı, resimlerdeki karakterler ile sisteme girmelisiniz. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra hastane randevu (MHRS) sistemine girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane Randevu (MHRS) Sistemi İle Randevu Alma

Vatandaş giriş ekranını kullanarak sisteme giriş yaptıktan sonra, sol tarafta istenilen bilgilerinizi giriniz. Hastane randevu (MHRS) sisteminde sizden bazı bilgiler istenecektir. Hastane randevu (MHRS) sistemine randevu alacağınız hastane ya da polikliniğin adresine ilişkin il ve ilçe bilgilerini giriniz.

Hastane randevu (MHRS) sistemine daha sonra ise hastane, semt polikliniği, klinik, klinik yeri, hekim seçimlerini gerçekleştiriniz. "Randevu Ara" butonunu tıklayınız. Size uygun hekim ile hastane bilgilerinden seçiminizi yapınız. Karşınıza çıkacak hastane randevu (MHRS) sistemi yönlendirmeleri ile ekranda bulunan sütunlarda hekim adı, en erken randevu günü, kurum ya da hastane adı, klinik adı, klinik yeri ve yaş şartları listelenecektir. Hastane randevu (MHRS) sisteminden kendinize en uygun seçimi yapınız. Çalışma cetvelinde tarih oynamaları yaparak, randevu tarihinizi de hastane randevu (MHRS) sisteminde değiştirebilirsiniz.

Hastane randevu (MHRS) sistemi saatinizi de değiştirebilirsiniz. Hastane randevu (MHRS) sisteminde yeşil koltuklar boşta bulunan ve alınabilecek randevuları gerçekleştirmektedir.

Hastane randevu (MHRS) sisteminde randevunuz ile ilgili tüm seçenekleri işaretledikten sonra, "Randevuyu Kaydet" butonuna tıklayınız.

Hastane randevu (MHRS) sisteminde karşınıza bir ekran gelecek ve uyarı karşınıza çıkacaktır. Hastane randevu (MHRS) sisteminde e-mail adresinize randevunuz hakkında bilgi ile karşılaşacaksınız. Hastane randevu (MHRS) sisteminde de görüldüğü gibi, randevu saatinizden en az 15 dakika önce hastane veya poliklinik sistemine hasta girişinizi gerçekleştirmiş olmalısınız. Hastane randevu (MHRS) sisteminden sonra, hastane girişinizi de nüfus cüzdanınız ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane randevu (MHRS) sisteminde artık randevunuz bulunmaktadır.

Hastane Randevu (MHRS) Sistemi İle Randevu İptali

Hastane randevu (MHRS) sistemi ile randevunuzu almış olmalısınız, ancak bir süre sonra randevunuzu yanlış aldığınızı ya da unuttuğunuz bir iş ile aynı zamana denk geldiğini hatırladınız. Hastane randevu (MHRS) sistemi ile randevunuza yarım saat bile kalmış olsa iptal edebilirsiniz.

Hastane randevu (MHRS) sistemi ile bu randevularınızı, sağ tarafta bulunan 4 butondan, üsttekini seçerek randevu geçmişine ulaşabilir, randevunuzu iptal edebilirsiniz. Hastane randevu (MHRS) sisteminde bulunan randevu geçmişi bilgisinin sonundaki "İptal Et" butonu ile kolayca iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

"Randevuyu iptal etmek istediğinizden emin misiniz?" sorusuna "Evet" seçeneğini tıklayarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Hastane Randevu (MHRS) Sistemi-Hesap Bilgileri

Hastane randevu (MHRS) sistemi hesap bilgileri sizlerin hesabınız ile ilgili bilgilendirilmenizi sağlayan bir menüdür. Hastane randevu (MHRS) sistemi ekranının sağ tarafında bulunan ve üstten ikinci sırada olan seçenektir. Şifre değiştirme, hesap bilgileri düzenleme gibi işlemlerinizi hastane randevu (MHRS) sisteminde bulunan bu menü ile gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane Randevu (MHRS) Sistemi-Randevu Görüntüleme

Hastane randevu (MHRS) sistemi randevu görüntüleme için "Randevu Geçmişi" menüsüne tıklayınız. Ayrıntılı bir şekilde randevularınızı görebilirsiniz, günlerinizi randevulara göre planlayabilirsiniz.

Hastane Randevu (MHRS) Sistemi-ALO 182

Hastane randevu (MHRS) sistemini sadece internet ile kullanamazsınız. Hastane randevu (MHRS) sistemini telefon ile ALO 182 numarasını kullanarak da randevularınızı planlayabilirsiniz. Hastane randevu (MHRS) sistemi ücretlendirmesi de tarifeniz kapsamında değerlendirilerek, faturanıza yansıyacak veya kontör miktarınızdan düşecektir.

Hastane Randevu (MHRS) Sistemi Şifresinin Unutulma Durumları

Hastane randevu (MHRS) sistemine giriş yaparken şifrenizin hatalı olduğuna dair bilgi mesajı alıyorsanız, hastane randevu (MHRS) sisteminde şifresini yeniletmek için "Vatandaş Giriş Ekranı" nda bulunan "Parola Hatırlatma" butonuna tıklayınız. E-Posta ya da cep telefonu SMS bilgisi ile hastane randevu (MHRS) sistemi şifresini yeniletebilirsiniz.

Açılan ekranda tercihinizi bu iki yoldan biri ile gerçekleştirdikten sonra da T.C. kimlik bilginiz ve seçtiğiniz yöntem bilginizi yani e-posta ya da telefon numarası bilginizi girerek şifrenize kavuşabilirsiniz.

Kaynak: 
http://hastanerandevu.gov.tr/Randevu/
Paylaş

Bunları Biliyor musunuz?