E-devlet İçin Şifre Almak İsteyen Vatandaş Ptt'ye Koştu

Elbistan PTT Müdürü Hacı Belibağlı, 2 yıl önce faaliyete geçen e-devlet sisteminin ardından internet yoluyla işlemlerini halletmek isteyen vatandaşların şifre alabilmek için PTT şubelerine geldiğini söyledi

Elbistan PTT Müdürü Hacı Belibağlı, 2 yıl önce faaliyete geçen e-devlet sisteminin ardından internet yoluyla işlemlerini halletmek isteyen vatandaşların şifre alabilmek için PTT şubelerine geldiğini söyledi.
 

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Sistemini kullanarak devlet hizmetini tek bir kapıdan ulaştırmak amacıyla 2 yıl önce kurulan e-devlet sistemine geçişle birlikte vatandaşları şifre alma telaşı sardı. Fatura, araç sorgulama, trafik cezası, SGK prim dökümü gibi işlemlerin yapılabilmesi için gerekli olan e-devlet şifresi sadece PTT şubelerinden alınabiliyor. Elbistan PTT Müdürü Hacı Belibağlı, son günlerde şifre için gelen vatandaş sayısında büyük artış yaşandığını belirterek, tüm vatandaşları şifre almaya çağırdı. E-devlet sistemine giriş şifrelerinin 1 TL karşılığında verildiğini kaydeden Belibağlı şöyle konuştu:
 

"Görevli personelimiz, kimlik bilgilerini sisteme girerek doğrulatmasına müteakip vatandaşa üzerinde ki barkod numarası, barkod yazıcı ile okutulduktan sonra kapalı zarf içinde bir şifre teslim edilecektir. Görevli personel, okutulan barkodun ve TC kimlik numarasının işlendiği e-devlet kapısı şifre taahhütnamesi metnini baskı için açacak, açılan metni yazıcıdan bastırılarak e-devlet kapısı şifre taahhütnamesi metnini vatandaşa verecek, vatandaş ise adını, soyadını ve tarihini kendi el yazısı ile yazmasından sonra imzalatıp geri alacaktır. e-devlet kapısı için şifre talebiyle başvuran vatandaşların anılan hizmetin karşılığının 1 TL'dir. Günlük ortalama 100-150 adet e-devlet şifresi almak için gelen oluyor. Şifrenin kaybedilmesi veya unutulması durumlarında ise yeniden şifre talebinde bulunan vatandaşlardan da hizmetin karşılığı olarak 10 TL tahsil edilecek. Herkesi şifre almaya çağırıyorum."

Paylaş

Bunları Biliyor musunuz?